pozycja misjonarska – wady i zalety

pozycja misjonarska – wady i zalety

Życie seksualne to istotny element życia współczesnego człowieka. Przesycenie mediów seksem pobudza ludzi do poszukiwań nowych doznań i sposobów na ulepszenie erotycznej sfery. Ludzie poszukują nie tylko nowych pozycji seksualnych, ale także gadżetów i zupełnie nowych pomysłów jak osiągnąć większą satysfakcję. Czy to potrzebne? Każdy musi poznać i znaleźć swoją własną odpowiedź.

 

Pozycja misjonarska – wady i zalety.

 

Niewątpliwie przyjęta pozycja seksualna wpływa na jakość seksu, zwłaszcza ze względu na specyficzne potrzeby spowodowane budową anatomiczną narządów płciowych. Bezwzględnie jednak pozycja misjonarska stanowi w seksualnym abecadle pierwszą literę, od której każdy zaczynał i być może na niej się zatrzymał. Jakie w takim razie są wady oraz zalety tej najpopularniejszej pozycji seksualnej?

 

Wady pozycji misjonarskiej.

 

Przede wszystkim przewidywalność i na dłuższą metę nuda. Ta pozycja nie wymaga wiele wysiłku, zwłaszcza od kobiet, to najprostsza forma z dostępnych. Każdy ruch z góry można przewidzieć, nie wymaga żadnej kreatywności. Dal niektórych rozpraszające może być ciągłe patrzenie w oczy partnera, bo wyjścia są dwa: albo patrzeć, albo zamknąć oczy. Nie można liczyć na kilkukrotny orgazm czy niesamowitą stymulację. Penetracja polega na naprzemiennych ruchach mężczyzny w przód i tył, co może być przyjemne, ale nie prowadzi do maksimum ekscytacji. Nadwaga partnera dyskredytuje tę pozycję. Zbyt duża waga może powodować brak oddechu u kobiety i inne nieprzyjemne doznania, a nie o to w tym chodzi. Poza tym nie ma szans na orgazm łechtaczkowy, a kobieta nie ma tutaj pola do popisu.

 

Zalety pozycji misjonarskiej.

 

Z pewnością ta pozycja zapewnia bliski kontakt cielesny, przytulanie. Partnerzy dotykają się niemal całą powierzchnią ciała, co może zwiększać ich komfort, zwłaszcza na początku seksualnej drogi. Doznania erotyczne można zwiększać poprzez czułe słówka szeptane do ucha lub pojękiwanie w rytm ruchów. Poza tym stały dostęp do ust partnera może zapewnić niesamowite pocałunki, zwiększające doznania. Położenie poduszki pod biodra partnerki może wzmocnić stymulację punktu G.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

57 − 48 =