Rozwojowy sektor branży w Poznaniu

Rozwojowy sektor branży w Poznaniu

Gałąź informatyki, jak się okazuje, wciąż góruje na rodowitym rynku. Można śmiało powiedzieć, że Poznań stanowi swoiste centrum usług informatycznych. To właśnie tam rozwój tego sektora odbywa się najprężniej.

 

Do tej pory Poznań mylono ze środowiskami kulturalnymi i akademickimi.

 

Owszem, to miasto jest bogate w spory zasób dzieł kulturowych i oferuje wiele uczelni o wysokim poziomie kształcenia. Organizacja szkoleń, spotkań i imprez, przyczyniła się do pokazania miasta Poznań i całego regionu Wielkopolski również od strony gospodarczej.

 

Sektor IT w Poznaniu stał się potrzebny głównie w agencjach reklamowych i firmach programistycznych.

 

Młodzi ludzie wciąż wybierają kierunek informatyki na studiach. Młodzi mają zapewnioną godziwą posadę na wiele lat, a firmy wciąż mogą liczyć na bujny rozkwit. Niestety na studiach otrzymują zaledwie wiedzę teoretyczną i brak im praktycznego przygotowania oraz cechy najważniejszej, czyli zaangażowania do pracy. Absolwenci znają zaledwie jeden język programowania. To za mało dla firm informatycznych. Mimo to sytuacja ulega minimalnej poprawie z roku na rok, a wykwalifikowanych specjalistów jest coraz więcej.

 

Programy na zamówienie, sieci, strony, sklepy oraz reklamy internetowe są wciąż największym popytem w Wielkopolsce.

 

Szansa zaistnienie na poznańskim rynku informatycznym jest dość spora. Oprócz pomysłu, istotne są również umiejętności oraz profesjonalne podejście. Nawet nie trzeba zakładać działalności gospodarczej. Wiele firm poszukuje pracowników. Informatyk również jest potrzebny również w biurach np. przy obsłudze sieci, kreując coraz to nowsze projekty. Dobry programista to wciąż priorytet w Poznańskich przedsiębiorstwach. Szczególnie odnajdą pracę koderzy: C++, ASP.NET, C#, phpflashpython oraz flex. Miejsce pracy jest również otwarte dla grafików, webdesignerów, administratorów systemów i sieci.

Poznań oprócz Gdańska wciąż wlicza się do czołówki miast, otwartych na specjalistów w branży IT. W czasach postępującej do przodu technologi, Sektor IT to wciąż rozwojowa gałąź biznesu, szczególnie dla młodych ludzi, chcący mieć zapewnioną pracę na przyszłość..

Niskie bezrobocie i atrakcyjne oferty pracy w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 − 26 =