Smart shopping – zakupy na wyciągnięcie smartfona

Smart shopping – zakupy na wyciągnięcie smartfona

W dzisiejszych czasach robienie zakupów za pomocą urządzeń mobilnych nie jest niczym odkrywczym. Smartfonem płacimy rachunki, korzystamy z aplikacji społecznościowych, kupujemy film czy muzykę, a przy tym korzystamy z możliwości, jakie oferują nam sklepy online.

Nic więc dziwnego, że większość z nas wybiera łatwe i wygodne zakupy w smartfonie niż długie, ciągnące się kolejki do kas w galeriach handlowych. Jest to tak trendy, jak, np. doładowanie telefonu przez Internet – znacznie prostsze i szybsze niż zasilenie środków kupioną w sklepie zdrapką czy wydrukiem. Jakie więc udogodnienia proponuje nam smart shopping?

 

Smart shopping, czyli…

Najprościej mówiąc są to inteligentne zakupy. Chodzi o to, by z pomocą telefonu kupować jak najtaniej produkty o wysokiej jakości. Brzmi to banalnie, jednak wbrew pozorom nie jest to rzecz łatwa. W swojej definicji bowiem przejawia nabywanie akcesoriów efektywnie i ekonomicznie, a jak wiemy bardzo często podejmujemy decyzje pod wpływem chwili i impulsu…

 

Dlatego smartfonowe zakupy to “wyławianie” okazji, umiejętne korzystanie z porównywarek cen czy korzystanie z narzędzi, tak byśmy mogli zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent kupując daną rzecz po zniżce. Jednak oprócz walorów cenowych jest to również bardziej wygodna i szybsza alternatywa dla papierowych gazetek czy przemieszczania się po sklepach w poszukiwaniu promocji cenowych.

 

Jak inteligentnie kupować?

Istotną zaletą mobilnego kupowania jest elastyczność i możliwość dopasowania do potrzeb i stylu życia jaki prowadzimy. Przykładowo, jeśli uwielbiamy przesiadywać na Internecie i przeglądać oferty produktów, to też większość zakupów dokonujemy online, a do supermarketów zaglądamy jedynie po to, by sprawdzić czy rzeczywiście dany produkt nam odpowiada. Natomiast dla bardziej tradycyjnych, którzy przed zakupem muszą “coś” dotknąć i sprawdzić – smart shopping proponuje nie tylko wirtualne buszowanie po sklepach, by odnaleźć najlepszą ofertę. Jeśli nie lubimy kupować ubrań bez przymierzenia, nie chcemy czekać na dostawę, a same zdjęcia nam nie wystarczają to nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć telefon do kieszeni i iść w miasto! Dzięki temu, że wcześniej porównaliśmy ceny, możemy wejść praktycznie do każdego sklepu, znaleźć dowolny produkt i zrobić mu zdjęcie. Wówczas porównywarka odnajdzie go taniej, np. w innej galerii bądź outlecie. Takie różnice w cenach czasami mogą być znaczące i różnić się w dwóch sklepach nawet do 15%!

 

Smart shopping to więc nie tylko satysfakcja z udanych zakupów, które udało nam się zrobić znacznie taniej niż zakładaliśmy to także doskonały sposób na oszczędzanie i odkładanie nawet niewielkich kwot do rodzinnego budżetu domowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 81 = 84