Sytuacja Polski w Unii Europejskiej po 14 latach

Sytuacja Polski w Unii Europejskiej po 14 latach

Polska znajduje się w Unii Europejskiej od maja 2004 roku. Za przystąpieniem naszego kraju do szeregów Unii było wielu zwolenników jak i przeciwników. Tak jest do tej pory, natomiast po 14 latach możemy zaobserwować jakie skutki dla Polski stanowią członkostwo w Unii jak i zasady często narzucane przez Unijnych rządzących.

Zwolennicy Unii Europejskiej często zgadzają się z co raz to nowymi wymysłami Europejskiego parlamentu. Ostatnio przez radę Unijną została uchwalona ustawa acta 2. Pierwsza próba ograniczenia wolności w internecie odbyła się dużo wcześniej. W 2012 roku miały być uchwalone acta, natomiast ogromna fala protestów zatrzymała przepchnięcie tej ustawy co w końcu doprowadziło do porażki tych co chcieli doprowadzić do wejścia tej ustawy w życie. Tym razem fala protestów okazała się zbyt mało skuteczna. Acta 2 obowiązuje od września 2018 roku.

 

W listopadzie 2009 roku Donald Tusk został przewodniczącym rady europejskiej.

 

Wielu z tego powodu jest zadowolonych, a wielu wręcz przeciwnie. Polska natomiast jest krajem dosyć mocno dyskryminowaniem w Unii , ale w podobnej sytuacji są też Węgry. Jednym z powodów tej fali oburzeń i niechęci do naszego kraju jest brak przyzwolenia na przyjmowanie nielegalnych imigrantów przez nasz obecny rząd. Drugim powodem jest spór o sytuację związaną z sądownictwem. Nie raz też słyszeliśmy na obradach parlamentu Europejskiego obraźliwe słowa, że Polacy to faszyści.

 

Członkostwo w Unii Europejskiej pozwala na otrzymywanie wielu dotacji, przez co mogą być rozbudowywane miasta i drogi.

 

Dofinansowywanie jest przekazywane na kulturę, sztukę czy rozwój wielu innych istotnych dziedzin życia społecznego. Dofinansowanie od Unii Europejskiej może otrzymać każdy, kto jest zarejestrowany jako bezrobotny i zakłada swoją pierwszą działalność gospodarczą. Dotacje Unijne otrzymuje również rząd, którego zadaniem jest rozsądne zagospodarowanie tych pieniędzy.

Od kiedy jesteśmy członkami Unii możemy podróżować bez żadnego problemu nie posiadając przy sobie paszportu. Kiedy chcemy polecieć na przykład do Anglii, Irlandii, Włoch, Francji, Belgii, czy Hiszpanii wystarczy okazać się przy kontroli dowodem osobistym.

Wiadomości ze świata – reakcja Parlamentu Europejskiego na wystąpienie polskiego premiera. Czy będą konsekwencje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

26 − = 25