Czym kierować się kupując pampersy dla osób starszych?

Czym kierować się kupując pampersy dla osób starszych?

Bez wątpienia prawidłowa oraz skuteczna opieka nad osobami starszymi wymaga zadbania o wiele aspektów. Jednym z nich jest wybór odpowiednich pieluchomajtek. Wszystko dlatego, że takie osoby często mają poważne problemy ze zdrowiem i duże kłopoty z chodzeniem. Czym zatem kierować się wybierając pampersy? O tym wszystkim dowiecie się czytając nasz dzisiejszy artykuł.

Pampersy dla dorosłych – najważniejsze cechy

Istotnym czynnikiem w trakcie wyboru odpowiednich produktów z tej kategorii jest oczywiście chłonność. Odpowiednie pampersy dla dorosłych powinny być wystarczające chłonne, aby gwarantować komfort i eliminować brzydki zapach moczu lub kału (w tym celu można stosować też paski zapachowe). Warto wiedzieć, że na rynku znajdują się pampersy dla dorosłych mało, średnio, bardzo oraz ultrachłonne. Można zdecydować się również na elementy dzienne lub nocne (które przeważnie charakteryzują się większą chłonnością).

Warto zwrócić uwagę także na materiał. Najlepiej wybierać jest pampersy dla dorosłych, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych oraz bawełny. Takie produkty nie wywołają bowiem żadnych niepożądanych reakcji skórnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w aptece skorzystać ze specjalnych próbek, żeby przekonać się czy dany produkt jest odpowiednio tolerowany. Ważnym aspektem jest również sposób nakładania. Niektóre pampersy dla dorosłych są zakładane jak standardowa bielizna. Inne jak zwykle pampersy dla niemowląt.

Jak dobrać rozmiar?

Aby pampersy dla dorosłych były wygodne i komfortowe trzeba zwrócić uwagę również na rozmiar. W tym celu należy zmierzyć szerokość oraz długość pupy, obwód bioder, a także ud. Wszystko po to, aby wybrać elementy, które będą najbardziej pasowały do danej osoby. Warto pamiętać, że pieluchomajtki nie mogą być zbyt duże oraz zbyt małe, ponieważ zawsze będzie to powodowało dyskomfort.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 81 = 82