Dziurkacz ozdobny do scrapbookingu – najpopularniejsze rodzaje dziurkaczy

Dziurkacz ozdobny do scrapbookingu – najpopularniejsze rodzaje dziurkaczy

Scrapbooking to metoda ręcznego dekorowania różnego rodzaju przedmiotów, jak: kartki okolicznościowe, albumy na zdjęcia, notatniki. Jednym z gadżetów, jakie można wykorzystać w personalizowanym tworzeniu jest dziurkacz ozdobny, np.: zaokrąglający rogi, wycinający oryginalne kształty, np.: serca, liście, gwiazdy, zwierzęta.

 

Scrapbooking – co to jest?

 

Scrapbooking to sztuka spersonalizowanego tworzenia i ozdabiania różnych przedmiotów, np.: albumów na zdjęcia, pocztówek, zaproszeń ślubnych, plannerów, dzienników, notesów czy pamiętników. Scrap z języka angielskiego oznacza skrawek. Za pomocą różnego rodzaju materiałów można stworzyć oryginalne i niepowtarzalne rzeczy, które mogą stanowić, zarówno ozdobę domu, jak i pomysł na prezent dla bliskiej osoby. W scrapbookingu wykorzystuje się różnego rodzaju materiały, jak: ozdobne papiery, kleje, taśmy, brokat, pieczątki, naklejki, masy plastyczne, farby, wykrojniki a także dziurkacze ozdobne.

 

Dziurkacz ozdobny – do czego go wykorzystać w scrapbookingu?

 

Dziurkacze to przydatne akcesoria w scrapbookingu. Z ich pomocą można wycinać dowolne wzory na papierze czy tekturze. Użyteczny i wygodny w obsłudze gadżet, pozwoli stworzyć oryginalne kartki okolicznościowe o przeróżnych kształtach, ozdobić wnętrze pamiętnika czy powycinać nietypowe wzory na kolorowych papierach dekoracyjnych.

 

Najpopularniejsze rodzaje dziurkaczy ozdobnych

 

Dziurkacze dekoracyjne mogą wycinać pojedyncze kształty, np.: anioły, serca, liście, zwierzęta, płatki śniegu, choinkę, flagę, bądź kilka jednocześnie. Oryginalny efekt uzyskuje się, stosując dziurkacz brzegowy, dzięki któremu można uzyskać fantazyjne wzory na brzegach kartek okolicznościowych, pocztówek, fotografii czy zakładek do książek. Na obudowie urządzenia umieszczone są określone wzory, np.: koronka, serca, gwiazdki, które ułatwiają kontynuowanie wycinanego motywu. W sztuce scrapbookingu korzysta się również z dziurkaczy serwetkowych. Jest to specjalny rodzaj dziurkacza, który umożliwia ozdabianie brzegów arkusza papieru, ale tylko o określonych kształtach. Metoda dekorowania nie ma żadnych ograniczeń. Do tworzenia można również stosować dziurkacze okrągłe, wycinające gotowe ramki, girlandy czy wielofunkcyjne, warstwowe, za pomocą których można wycinać przepiękne wielowarstwowe kształty, np.: motyli, kwiatów, ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

27 + = 37