Jak dobrać najlepszy krawat?

Jak dobrać najlepszy krawat?

Męska moda bywa czasami bardzo skomplikowana. Rządzi się ona swoimi zasadami, które są kierowane przez znanych producentów i wiodące marki, a także poprzez trendy promowane przez znane osobistości. Diabeł tkwi w szczegółach – to stwierdzenie chyba najtrafniej obrazuje świat męskich modowych dodatków i akcesoriów.

Musi pasować czy wyróżniać się?

Sztuka niedobierania krawata do koszuli i reszty stroju nie jest rzeczą łatwą – krawat musi bowiem pasować do stylizacji, jak i się od niej odróżniać, wnosząc coś nowego. Oczywiście główną zasadą jest to, żeby całość wyglądała atrakcyjnie, dlatego warto zorientować się jakie krawaty są obecnie modne. Hitem w ostatnich sezonach było odważne łączenie wzorów i faktur – na przykład kraciasty krawat połączony z koszulą w drobne paseczki. Nie wszyscy jednak są na tyle odważni, aby zdecydować się na taki wybór. Na szczęście sprawdzona klasyka wciąż jest cenie – do gładkich koszul można pozwolić sobie na nieco bardziej ekstrawagancki krawat i odwrotnie. Taki zestaw sprawdza się idealnie dla mężczyzn w każdym wieku oraz jako eleganckie połączenie na bardziej i mniej ważnych uroczystościach.

Komplet – koszula i krawat

Wybierając krawat warto również zwrócić uwagę na samą koszulę do której jest on dopasowywany. Koszule z małymi kołnierzykami są idealne dla krawatów cienkich oraz zawiązania krawata w mały węzeł. Adekwatnie, gdy koszula posiada standardowy kołnierzyk o rozłożystych skrzydełkach warto zdecydować się na klasyczne krawat, który wiąże się na gruby węzeł. Spełnienie tych założeń sprawia, że całość prezentuje się nienagannie i w zgodzie z przyjętymi powszechnie standardami ubioru koszuli oraz krawata.

Wielu mężczyzn jest zdania, że koszula w połączeniu z krawatem to najbardziej elegancki ze strojów, jakie może założyć facet. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ większość mężczyzn prezentuje się w takim stroju idealnie i bardzo gustownie. Dla osób, które chcą raz na jakiś czas wystąpić bez krawatu – świetną alternatywą jest założenie do koszuli muchy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 − 33 =