Jak przenieść numer do innej sieci?

Jak przenieść numer do innej sieci?

Abonenci przenoszą numery do innych operatorów z różnych powodów. Najczęściej podawaną przez nich przyczyną jest po prostu atrakcyjniejsza oferta lub nowoczesny model smartfona. Przeniesienie numeru nie jest skomplikowaną procedurą, ale należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

 

Bonusy za przeniesienie numeru

 

Oferta dla przenoszących numer często bywa dużo bardziej atrakcyjna niż dla stałych klientów. Zdarza się tak, że można otrzymać dodatkowy pakiet Internetu lub nielimitowane rozmowy. W momencie, gdy obecny operator nie ma nic ciekawego do zaoferowania mimo tego, że byliśmy mu wierni przez kilka lat, warto się zastanowić nad zmianą.

 

Kwestie formalne a przeniesienie numeru

 

Jeżeli mamy umowę abonamentową lub miks, konieczne jest sprawdzenie terminu okresu wypowiedzenia. Niestety 24 lub 36 miesięczne zobowiązanie to często również konieczność odstąpienia od umowy w określonym czasie. Zazwyczaj są to dwa tygodnie – w przypadku umowy na czas określony, zobowiązanie na czas nieokreślony często wymaga złożenia wypowiedzenia na 30 dni przed planowaną datą zmiany operatora. Odstąpienie od umowy wcześniej może wiązać się z karami pieniężnymi. Ponadto niewłaściwe rozplanowanie całego procesu może doprowadzić do nałożenia się na siebie dwóch abonamentów, przez co konieczne będzie zapłacanie rachunku u starego oraz nowego operatora.


W przypadku przenoszenia numeru na kartę, jedyne o czym należy pamiętać, to konieczność zarejestrowania numeru, który ma być przeniesiony.

Procedura przeniesienia numeru do innej sieci

 

Proces przeniesienia numeru należy oczywiście rozpocząć od wyboru operatora. Po podjęciu tej decyzji konieczne jest złożenie wniosku o przeniesienie numeru – w salonie, telefonicznie lub za pośrednictwem odpowiedniego formularza na stronie internetowej. Niezależnie od wybranej formy i tak ostatecznie konieczne będzie złożenie własnoręcznego podpisu. W salonie robi się to od razu, natomiast, gdy wniosek składany jest przez Internet lub telefon komplet dokumentów zostanie przesłany pod wskazany adres – podpis należy wówczas złożyć w obecności kuriera.

 

Na rozpatrzenie wniosku należy poczekać. Czas ten jest uzależniony od formy złożenia dokumentu:

  • osobiście w salonie – oczekuje się maksymalnie 6 godzin,
  • przez Internet, telefon, pocztę – do 3 dni roboczych.

 

Od momentu podpisania umowy z nowym operatorem jest się jego klientem. Całkowite przeniesienie numeru zostanie dokonane w momencie wygaśnięcia umowy z poprzednim dostawcą usług telekomunikacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 − 68 =