Lato w Warszawie – jak można spędzać czas na plaży miejskiej?

Lato w Warszawie – jak można spędzać czas na plaży miejskiej?

Stołeczne plaże miejskie są zaliczane do jednych z najpiękniejszych w Europie. Można na nich wypocząć na wygodnym leżaku lub kocu, urządzić piknik, rozpalić ognisko i się zrelaksować. Na wielu z nich są boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalnie kajaków oraz odbywają się różnego typu imprezy i wydarzenia kulturalne.

 

Wakacje w Warszawie

 

Osoby spoza stolicy, które zdecydują się na warszawską wycieczkę powinny przed przyjazdem zarezerwować nocleg. Apartamenty do wynajęcia w centrum miasta to jeden z lepszych pomysłów, stąd wszędzie będzie blisko, a na plaże można dojechać rowerem miejskim, co w przypadku pięknej letniej pogody jest także doskonałą okazją do zwiedzenia miasta.

 

Wypoczynek i relaks – plaża Żoliborz, plaża Saska Kępa i plaże nad Jeziorkiem Czernakowskim

 

Plaża Żoliborz jest niewielka i niemal wciśnięta pomiędzy drzewa. Znajdująca się przy niej klubokawiarnia Boogaloo Beach Bar po zmroku organizuje koncerty muzyki reggae oraz wieczory jazzowe. Za dnia odbywają się tu zajęcia sportowe i warsztaty. Jest tu również kącik czytelniczy w cieniu topoli.

 

Plaża Saska Kępa również ma wiele miejsc znajdujących się w cieniu drzew. Nie działa na niej żadna klubokawiarnia, dzięki czemu można spokojnie spędzić czas. Są specjalne pieńki do siedzenia, miejsca na ognisko z rusztem i wypożyczalnia leżaków. W weekend na plażę Saska Kępa z Cypla Czerniakowskiego kursuje prom.

 

Plaże nad Jeziorkiem Czerniakowskim to doskonałe miejsca dla amatorów kąpieli. Teren wokół jeziora jest rezerwatem przyrody w związku z tym nie wolno palić tu ognisk, jednak na grille tutejsi strażnicy i ratownicy przymykają oko. To miejsce idealne na odpoczynek w otoczeniu zjawiskowej flory i fauny.

 

Aktywny wypoczynek i nocne życie – plaża Poniatówka, plaża na płycie Desantu

 

Poniatówka zdecydowanie wiedzie prym popularności wśród warszawskich plaż. Znajduje się tutaj ogromny pawilon, w którym jest klubokawiarnia Plażowa. Można wypożyczyć piłkę do siatkówki plażowej, leżak, a nawet matę do jogi czy tandem. Wieczorami obok imprez muzycznych, organizowane są także seanse kinowe i spektakle teatralne. Dodatkowym atutem Poniatówki jest rozbudowane zaplecze gastronomiczne. Oprócz doskonałego menu oferowanego w Plażowej często stacjonują na niej również food-trucki. Obok plaży jest stacja Veturilo, plac zabaw z drewnianą konstrukcją w kształcie statku oraz miejsca do rozpalania ognisk.

 

Plaża na płycie Desantu nazywana jest przez Warszawiaków zagłębiem sportowym. Jest tu boisko do siatkówki plażowej oraz pomost przy którym cumują kajaki (można je wypożyczyć po rejestracji w systemie Veturilo). Istnieje też możliwość popływania na desce paddleboardowej oraz wypożyczenia longboardu. W klubokawiarniach Cud nad Wisłą i Pomost 511 organizowane są różnego typu zajęcia sportowe, występy stand-uperów, spektakle teatralne, prezentacje Klubu Komediowego, działa też kino letnie.

 

Ciekawą atrakcją na plaży na płycie Desantu jest również rejs drewnianą łodzią do Plażowej na Poniatówce. Tego rodzaju przyjemność organizuje Flota 511.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

53 − = 48