Gdy w rodzinie pojawia się małe dziecko

Gdy w rodzinie pojawia się małe dziecko

Kiedy rodzice czekają na chwilę, gdy na świat przyjdzie ich pierwsze dziecko pełni są ekscytacji, ale także i lęku czy poradzą sobie z nowym wyzwaniem.

Moment gdy dziecko przychodzi na świat często jest najszczęśliwszą chwilą w ich życiu – w życiu, które w krótkiej chwili bardzo się zmieni. Młodzi rodzice, którzy dotychczas żyli sami dla siebie, nagle muszą zacząć organizować swoje życie wokół bezbronnego malucha.

Dziecko szuka uwagi?

Nie ma tutaj jednak żadnego przymusu, ponieważ szczęśliwi rodzice chcą by ich dziecko było w centrum uwagi, chcą koncentrować swoje życie wokół tego, by potomkowi było jak najlepiej.

Współcześnie dzieje się jednak tak, że nie trzeba rezygnować z wielu aktywności ze względu na dziecko – obecnie może ono uczestniczyć np. podczas ćwiczeń fizycznych rodziców (pewnie widzieliśmy rodziców uprawiających jogging razem z wózkiem dziecięcym), czy podczas weekendowych wycieczek za miasto.  Dziecko bardzo często może towarzyszyć rodzicom, pozostając z nimi w bliskości (np. poprzez stosowanie różnego rodzaju nosidełek).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

22 + = 30