Wakacje nad Bałtykiem?

Wakacje nad Bałtykiem?

W Polsce nie brakuje pięknych miejsc. Praktycznie każdy region ma swoją perełkę, która jest znana na cały kraj. W przypadku Pomorza Zachodniego takim zakątkiem jest Kołobrzeg słynące z uzdrowiska.

Moc atrakcji w Kołobrzegu

W Kołobrzegu na gości czeka wiele atrakcji. Kuracjuszy najbardziej zainteresuje oferta lecznicza miejscowości. W mieście i jego okolicach znajdują się źródła solankowe i pokłady borowiny. Zasoby te są wykorzystywane w tutejszych ośrodkach zdrowia, które prowadzą terapie układu oddechowego, krążenia i aparatu ruchu.

Wielką atrakcją Kołobrzegu jest oczywiście Bałtyk, plaża i znajdujący się w mieście port morski. Nic więc dziwnego, że do miasta ciągną kolejne wycieczki oraz rodziny spragnione słońca, wody i błogiego lenistwa na gorącym piasku.

Mocną stroną czwartego pod względem liczby mieszkańców ośrodka województwa zachodniopomorskiego jest też bogate życie kulturalne. W Kołobrzegu często odbywają się festiwale muzyczne i kabaretowe.

Choć miejscowość zajmuje niecałe 26 km kw., jej klimat jest dość zróżnicowany. Wyróżnia się w nim kilka stref. Odmienne warunki panują w okolicach: plaży, centrum, lasu, terenów zabagnionych i doliny Parsęty i obszarów wysoczyznowych. Wielką zaletą Kołobrzegu jest niewielka liczba dni w roku z bardzo niskimi i bardzo wysokimi temperaturami.

To wszystko sprawia, że ta licząca 46 tys. mieszkańców miejscowość na Pomorzu Zachodnim, stanowi idealne miejsce do życia oraz wypoczynku o każdej porze roku. Na gości czekają pokoje. Kołobrzeg jak na uzdrowisko i letnisko przystało dysponuje bogatą bazą noclegową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 28 = 37