Wychowanie odpowiedzialnego dziecka

Wychowanie odpowiedzialnego dziecka

Kiedy przyglądamy się wielu młodym ludziom, możemy zaobserwować charakterystyczną postawę roszczeniową, zgodnie z którą młody człowiek myśli, że wiele mu się od życia należy.

Zamiast dążyć do sukcesów wysiłkiem i rzetelną pracą, wielu młodych ludzi chce osiągnąć sukces w tej chwili – wydaje się im bowiem, że automatycznie powinni zarabiać duże pieniądze i mieć znaczną pozycję społeczną. Być może takie zachowanie jest reakcja na wychowanie rodziców, którzy w latach 90. chcieli dać swoim dzieciom wszystko to, czego im w dzieciństwie brakowało.

Wychowywanie odpowiedzialnego dziecka

Żeby więc wychować odpowiedzialne dziecko, warto próbować nauczyć dziecko cenić otaczające go przedmioty i inne dobra – niech wie, że niekoniecznie wszystko przychodzi łatwo i szybko, a czasem po prostu warto poczekać na większy sukces. Dzieci powinny również być kształcone we wzajemnej akceptacji, bez podświadomych kompleksów względem bogatszych czy lepiej ubranych kolegów.

Prawdopodobnie kształtowanie w dziecku pewnej pokory wobec świata (oczywiście nie blokując jednocześnie jego marzeń i ambicji) da mu większą siłę by w przyszłości znaleźć szczęście i odnieść życiowy sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 57 = 64