Jak wygląda zdrowa rodzina?

Jak wygląda zdrowa rodzina?

Bliscy są dla nas najważniejsi. Dla to dla nich się staramy, wykonujemy różne czynności, które nie zawsze sprawiają nam przyjemność. W swoich poczynaniach myślimy o rodzinie. Nie chcemy jej zawieść. Zależy nam także na jej zdrowiu.

Prawidłowe relacje między bliskimi

 

Zdrowie rozumiane jako stan pełnego dobrostanu i braku chorób, dolegliwości jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Mówi się, że takiego stanu nie można kupić. Po części jest to prawda, bo nie każdy z nas dysponuje środkami finansowymi, które pozwalałyby na całkowity komfort w dostępie do opieki medycznej.

Zdrowa rodzina jest priorytetem zwłaszcza dla mam i babć, czyli strażniczek domowego ogniska. To zwykle do nich zwracamy się w pierwszej kolejności, gdy nam coś dolega. To właśnie kobiety mają wiedzę o tym, jak radzić sobie z przeziębieniem, gorączką czy inną powszechną dolegliwością. Panie wykazują też większą determinację w walce od odzyskanie zdefiniowanego wyżej dobrostanu fizycznego, umysłowego, społecznego i duchowego. To im bardziej zależy. Panowie z reguły szybciej się poddają albo nie wykazują takiego zaangażowania (zwłaszcza jeśli problemy zdrowotne dotyczą właśnie ich).

Co jest kluczem do zdrowej rodziny?

Przede wszystkim prawidłowe relacje między jej członkami. Między żoną, mężem, dziećmi, kuzynami, rodzeństwem nie może być żadnych poważnych zatargów. Wszyscy powinni darzyć się miłością, szacunkiem.

Ważne jest też zrozumienie. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji trudnych, spraw charakterologicznych. Niekiedy pewne negatywnie oceniane zachowania mogą wynikać z czynników zewnętrznych, obiektywnych.

Nie bez znaczenia jest też odżywianie się, zdrowy tryb życia, prowadzenie się. Należy unikać produktów przetworzonych, tłustych, zawierających polepszacze, konserwanty. Powinno się regularnie uprawiać sport, żyć zgodnie z zegarem biologicznym, nie palić papierosów, nie nadużywać alkoholu (najlepiej w ogóle go odstawić).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 58 = 68