Zabezpieczenia antywłamaniowe do garażu

Zabezpieczenia antywłamaniowe do garażu

Zabezpieczenie domu przed włamywaczami i wandalami to skuteczny sposób na spokojny sen i ochronę wartościowych przedmiotów. Zainstalowanie kamer rejestrujących każdy ruch w okolicach drzwi może jednak nie być wystarczające, kiedy przestępcy wejdą do budynku przez garaż. Warto więc pomyśleć także o nim podczas projektowania własnego systemu alarmowego.

 

W garażu, poza zestawem kluczy i narzędziami majsterkowicza, najczęściej można znaleźć samochód. Każdy kierowca odpowiednio dba o swój samochód, jednak warto go także chronić przed złodziejami. Nawet niewielki system alarmowy podniesie poziom bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i kosztowności, a wyposażenie go w moduł GPRS-T2 umożliwi poinformowanie mieszkańców o włamaniu, nawet jeżeli będą daleko od miejsca zdarzenia.

 

Zabezpieczenie bramy garażowej

Drzwi, bramy i okna są najbardziej podatne na destrukcyjne zapędy przestępców. Tanie, nieprofesjonalne zamki, cienka blacha i gołe okna nie stanowią wielkiego wyzwania dla bardziej rozgarniętego włamywacza. Użyta brama lub drzwi garażowe powinny być wykonane z odpowiednio wytrzymałego materiału. Nie oznacza to jednak, że ich otwarcie lub zamknięcie powinno być wyzwaniem. Dobrze spasowane skrzydła drzwiowe, wykonane z odpornego, także na warunki atmosferyczne, tworzywa skutecznie wydłużą czas potrzebny do ich otwarcia osobom nieupoważnionym. Warto także zastanowić się nad atestowanym zamkiem. Monitoring zapewni kamera, którą dodatkowo można wyposażyć w fotokomórkę. Dodatkowym zabezpieczeniem, które chroni właściciela pojazdu przed stratą, może być klawiatura kodowa, do której w prosty sposób można podłączyć czujnik wywołujący alarm, jeżeli drzwi zostaną otwarte przed podaniem poprawnego kodu dostępu.

 

Zabezpieczenie wnętrza garażu przed włamaniem

Równie ważne, co zabezpieczenie drzwi do garażu, może okazać się monitorowanie wnętrza. Ze względu na panujące w nim warunki oświetleniowe – czyli zazwyczaj ciemność – zaleca się używanie kamer dualnych wyposażonych dodatkowo w promiennik fal podczerwonych, który pozwoli na rejestrację obrazu nawet przy braku światła. Pomocny będzie także czujnik ruchu. Połączenie wszystkich elementów w całość za pośrednictwem centrali alarmowej pozwoli na wygodne i przede wszystkim skuteczne zarządzanie systemem z domu. Dołączenie do centrali modułu łączności bezprzewodowej umożliwi sterowanie infrastrukturą z każdego miejsca na Ziemi, jeżeli tylko ma się dostęp do Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

90 − = 84